با Xpider آشنا شوید!

در تاریخ 1396-06-25 منتشر گردیده

کوچکترین و زیباترین ربات قابل برنامه دهی ساخته شده توسط پرینتر سه بعدی که تابحال دیده اید


تیم رباتیک roboeve مستقر در پکن که از مهندسان جوان و طراحان صنعتی تشکیل شده است، زیباترین ربات ممکن که تابحال دیده اید را ساخته اند. نامش xpider است و با فن آوری پرینتر سه بعدی ساخته شده است که تعدادی ویژگی های جالب توجهی از قبیل یک دوربین و سیستم تشخیص چهره ارائه می دهد.


این گروه اولین بار توسط یک گروه تازه فارغ الاتحصیل شده ی علاقه مند به رباتیک تاسیس شد که شامل شش نفر بود. این گروه یک ربات عنکبوتی کوچک متحیرکننده را با موفقیت ایجاد کرد. xpider، حدودا 85mm ارتفاع دارد و وزنش 150gr است که به عنوان کوچکترین ربات عنکبوتی قابل برنامه دهی در جهان شناخته شده است.


ویژگی اصلی  xpider، دوربین آن می باشد. این موجود  قادر به حرکت کردن در اطراف خود است و می توان توسط یک دسته ی بازی یا گوشی هوشمند کنترل شود و وسعت دیدی بصورت پرسپکتیو به کاربر می دهد، مخصوصا اینکه اندازه Xpider  کوچک است. همچنین  قادر به انتقال تصاویر دریافتی خود از دوربینش به تلفن همراه در هرکجای دنیا می باشد.


علاوه بر ثبت تصاویر، xpider قادر به درک محیط اطراف خود به لطف یک برنامه تشخیص قدرتمند به نام SmartNode است، که قادر به شناخت محیط اطراف خود و همچنین چهره افراد می باشد.


اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتری راجع به Xpider کوچک پرینت شده ی سه بعدی دارید باید گفت که خوشبختانه این گروه در ماه قبل پروژه ای را آغاز به کار کردند که اطلاعات ساخت و فایل های این ربات از طریق Wevolver قابل دسترس می باشد.


در ویدئو زیر فرآیند ساخت Xpider  را می توانید مشاهده کنید.


http://www.aparat.com/video/video/embed/vt/frame/pid/0/showadstart/no/showvideo/yes/videohash/9ftLN?data[as]=1


منبع :http://www.sheychi.ir/blog/