در تاریخ 1396-04-14 منتشر گردیده

پرینتر سه بعدی Printrbelt که آماده برای دریافت سفارش است، یک سیستم تولید افزایشی است که از یک سطح متحرک بهره می برد. این مشخصه ویژه در کنار یک سرپرینت (Printhead) زاویه دار، این پرینتر را قادر میسازد تا به طور پیوسته قطعات مورد نظر را پرینت کند. در این سیستم قطعات در طول محور Z حرکت میکنند تا جایی که پرنیت قطعه تکمیل شود.


پرینتر سه بعدی جدید Printrbot در سایت این شرکت با قیمت 1700 دلار عرضه شده است، که علاوه بر مشخصه های ویژه، این پرینتر را تبدیل به یکی از مرقون به صرفه ترن پرینترهای بازار کرده است. 


این پرینتر سه بعدی با همکاری Polar3D تولید شده است که توسعه دهنده نرم افزارهای ابری (Cloud software) است. دسترسی به این خدمات برای خریداران این پرینترها بطور رایگان در نظر گرفته شده است.


پرینتر جدید دارای ابعاد 150*150 میلیمتر برای محور X  و Y  بوده و در راستای محور Z محدودیتی برای پرینت قطعات ندارد. ضخامت لایه قابل پرینت با این دستگاه 0.2 میلیمتر بوده و سرعت پرینت آن 30 تا 60 میلیمتر بر ثانیه است. این پرینتر سازگار با فیلامنت  PLA با قطر ۱.۷۵ میلیمتر بوده و اکسترودر Gear Head v2 Alu  روی آن نصب شده است.


این پرینتر بطور قابل توجهی کوچک است و تنها 10 کیلوگرم وزن دارد، با ابعاد 400*600*400 میلیمتر. اگرچه ممکن است ابعاد قابل پرینت آن کمی محدود کننده باشد (در راستای X و Y)، اما پرینتر Printrbot براحتی در محل کار مورد نظر جای میگیرد.


 ویدئو

نمایش تصویر