نرم افزاری جدید توسط موسسه ISA اتریش به کاربران اجازه می دهد تا طرح های سه بعدی پرینت شده را با شکل های مختلف تطبیق دهند

در تاریخ 1396-04-03 منتشر گردیده

محققان موسسه علم  و صنعت اتریش نرم افزاری را طراحی کرده اند که به کاربران اجازه می دهد تا به آسانی یک قالب مکانیکی را بر روی شکل مورد نظر خود منطبق کنند. طرح سه بعدی و اجزای مکانیکی اسباب بازیهای معمولی مانند ماشین ها، موتور ها و وسایل متحرک دیگر موجود است. هرچند این ساختارهای مکانیکی طوری بهینه شده اند که دقیقا در یک قالب منحصر به فرد منطبق شوند. اگر طراحان بخواهند تا از این مکانیزم ها برای شکل های دیگر استفاده کنند، تنظیمات دستی مورد نیاز برای تطبیق پذیری اجزاء خاص معمولا برای کاربران غیر حرفه ای سخت و خسته کننده است.


محققان موسسه ISA اتریش با همکاری با شرکت تحقیقاتی Adobe، نرم افزاری را ارائه داده اند تا کاربران صنعت سه بعدی بتوانند مکانیزم های سه بعدی پرینت شده را با اشکال مختلف و متنوع دیگر تطبیق دهند. بسته نرم افزاری که در آینده ای نزدیک به بازار عرضه خواهد شد، در کنفرانس SIGGRAPH امسال توسط دکتر ران ژانگ از گروه Bernd Bickel ارائه خواهد شد.


توماس آزینگر یکی از همکارن این موسسه گفت: "یک مدل ماشین اسباب بازی را در نظر بگیرید. معمولا یک نوع مکانیزم وجود دارد که حرکت ماشین را سبب میشود، اما در عین حال این ماشین می تواند هزاران شکل متنوع داشته باشد. در این نرم افزار این خلاء پوشش داده شده و ما را قادر می سازد تا یک مکانیزم را برای تمام اشکال مختلف دوباره بکار ببریم. طرح ما کارکرد مدل را تضمین می کند و تطبیق قالب مکانیکی با طرح مورد نظر به عهده متخصصان و طراحان است".


ویدئو