راهنمای خدمات پرینت سه بعدی

در تاریخ 1396-03-04 منتشر گردیده

چه چیزهایی را می توان با پرینتر سه بعدی پرینت نمود؟


هر چیزی را که بتوان تبدیل به مدل سه بعدی کامپیوتری نمود  می توان با استفاده از یک دستگاه پرینتر سه بعدی تولید و استفاده کرد. بطور کلی این نوع دستگاه ها , دستگاه های عمومی می باشند و هر کاربر با توجه به نیاز خود می تواند از آن بهره ببرد.


مواد یا متریال پرینت سه بعدی


قطعات تولیدی توسط پرینترهای FDM با داشتن دقت بالا ،پایین ترین قیمت را نسبت به پرینتر های SLS و DLP دارد و مناسب برای استفاده عموم هستند .  بنابر این  اگر اولین  انتخاب  شما پرینت FDM است لازم  است  برای انتخاب متریال به  این  نکات  دقت  کنید  چرا که یکی از چیزهایی که برای رسیدن به محصول دلخواهتان هنگام پرینت سه بعدی موثر است انتخاب ماده ی مناسب برای پرینت است. متریال های مختلفی در پرینترهای خانگی و صنعتی FDM قابل استفاده هستند.


در حال حاضر online 3d print    قادر به پرینت قطعاتی  با فیلامنت Metal Filament(PLA) / Flexible /PETG / ABS /PLA می باشد .


برای اشنایی با لیست متریال   روی لینک کلیک کنید


حداکثر ابعادی که می توان پرینت گرفت  


 اندازه صفحه ساخت  با توجه  به  مدل  دستگاه  متفاوت  است  در صورتی که مدل بزرگتر از صفحه ساخت دستگاه باشد مدل به صورت چند تکه پرینت شده و سپس قطعات بصورت پازل به همدیگر متصل می شوند.


 Online 3d print   قادر به  پرینت قطعاتی  حداکثر با   ابعاد 50×50×70 می باشد


آیا قطعات در پرینترهای سه بعدی بصورت توپر و کامل پرینت می گردد؟


در تمامی پرینترهای سه بعدی با تکنولوژی FDM امکات تنظیم درصد پرشوندگی  ( fill density) توسط کاربر وجود دارد و می توان جهت صرفه جویی در مصرف فیلامنت و زمان پرینت نمونه ها را بصورت نیمه پر پرینت نمود. همچنین می توان نمونه ها را بصورت کاملاً توخالی پرینت نموده و داخل آن را با مواد پر کننده مانند کچ، فوم، رزین و غیره پر نمود.


آیا می توان جهت کاهش هزینه ها سرعت پرینت سه بعدی را افزایش داد؟


بطور کلی می توان گفت که سرعت پرینت تاثیر بسزایی در کیفیت نمونه پرینت سه بعدی شده دارد و با افزایش سرعت کیفیت پرینت کاهش می یابد. سرعت تمامی پرینترهای سه بعدی با تکنولوژی FDM در محدوده ۵۰ الی ۱۲۰ میلیمتر بر ثانیه است و کاربر می تواند بر اساس نیاز خود آن را تنظیم نماید.


معنی دقت در پرینترهای سه بعدی چیست؟


بطور کلی دو نوع دقت در پرینترهای سه بعدی وجود دارد که عبارتند از دقت لایه های پرینت و دقت حرکتی دستگاه یا همان دقت مکانیکی . منظور از دقت لایه های پرینت آن است که پرینتر سه بعدی تا چه حد می تواند لایه های مدل را ظریف تر و نازکتر پرینت نماید که این مقدار برای اکثر پرینترهای سه بعدی در حدود   100 میکرون تا  600 می باشد که  البته بستگی به  اندازه نازل بر  روی دستگاه دارد .  دقت مکانیکی دستگاه که نقش تعیین کننده در  دقت ابعاد قطعه پرینت شده دارد و در واقع دقت حرکت نازل در راستای  x و  y  را نشان می دهد می تواند از 15 میکرون تا 75 میکرون متغییر باشد   که این  از مشخصات فنی  دستگاه پرینت است .