همکاری تیم های پرینت سرامیک و بخش تحقیقات ملی فرانسه

در تاریخ 1395-12-22 منتشر گردیده

3Dceram ، مرکز پرینت سرامیک در شهر لیموژ فرانسه، قرارداد همکاری سه ساله با بخش تحقیقاتی SPCTS (Science of Ceramic Processes and Surface Treatments) به امضا رسانده تا بتواند در تکنولوژی پرینت سه بعدی سرامیک توسعه پیدا کند.
این تکنولوژی می تواند زمینه ی جا افتاده ای برای اختراعات جدید و توسعه صنعت باشد. فراتر از ساخت کوزه و ست های چای، تکنولوژی پرینت سه بعدی سرامیک به تولید کننده ها، امکان تولید محصولاتی مانند نازل های سوزاننده گاز، ایمپلنت های بایو و حتی مصالح ساختمانی را می دهد.
با وجود این پتانسیل بالا در برنامه، کمپانی پرینت سه بعدی سرامیک 3Dceram واقع در لیموژ همکاری خود را با SPCTS، بخش تحقیقاتی فرانسوی وابسته به کنسول تحقیقاتی ملی فرانسه (CNRS) متشکل از کارکنانی از دانشگاه لیموژ و دانشگاه ملی مهندسی سرامیک های صنعتی (ENSCI) تجدید کرده است.
به تازگی در یک مصاحبه، 3Dceram قرارداد همکاری سه ساله خود را با SPCTS اعلام کرد.
در سه سال آینده، 3Dceram و SPCTS، برنامه جدیدی را برای پرینت سه بعدی سرامیک توسعه خواهند داد تا بتوانند نیاز های دقیق تولید را برطرف کنند. اضافه بر متریال های موجود مانند آلومینیوم اکسید، زیرکنیوم دی اکسید و هیدروکسی لاپاتایت، فرمولاسیونی مناسب طراحی مختصر منحصر به فرد به وجود خواهند آورد.
بخش تحقیقاتی SPCTS حدود 100 کارمند ثابت در تیم های پروسه ی سرامیک، پلاسما ها و پروسه های لیزری و سرامیک در شرایط محیطی را داراست.
از زمان شروع سال میلادی، Nano Dimension و Formlabs، برنامه خود را برای توسعه ی پرینت سه بعدی سرامیک اعلام کرده اند.

نمایش تصویر